12142/8
Engelsk brødkurv af metal, dekoreret i gult, hanke af messing. 19. årh. H. 13. L. 29. B. 17,5.
Senere bemaling. Enkelte ridser og mærker. Lettere brugsspor.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag