2031/864
Dansk maler, 20. årh.
Parti fra Hagenør Teglværk. Sign. Sv. Kragh Hansen. Olie på lærred. 78×100.
Enkelte mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag