2103/110
Rokoko chatol af egetræ, front med skuffer, skriveklap og låger bag hvilke hylder og skuffer, prydet med skæringer og beslag af bronze. 18. årh. H. 224. B. 116. D. 54.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke til skriveklap, men medfølger til overskab. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag