2120/​137

Kommode af mahogni, front med to skuffer flankeret af trekvart søjler. Louis XVI form, 19. årh. B. 82. D. 51. H. 82.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Mindre finerskader. Nøgle medfølger. Revne i træet i højre side. Lille stykke pynteliste mangler(ca. 4–5 cm)

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

10 bud

1.550 DKK
1.500 DKK
(Autobud) 1.450 DKK
1.400 DKK
(Autobud) 1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.000 DKK