2120/137
Kommode af mahogni, front med to skuffer flankeret af trekvart søjler. Louis XVI form, 19. årh. B. 82. D. 51. H. 82.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Mindre finerskader. Nøgle medfølger. Revne i træet i højre side. Lille stykke pynteliste mangler(ca. 4–5 cm)
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud