2417/267
Et par engelske Library Chairs af mahogni. Sæder og sider med fletværk. 19. årh.s første halvdel. (2)
Proveniens: Danske Bank.
Dette emne handles i fuldmoms
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Slidte hynder og armlæn. Senere sæder.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
40 bud