“Papillion” taske af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke og et lynlås rum med brunt læderfor. Lille lynlås pouch af brunt monogram kanvas medfølger. H. 15 x B. 30 x D. 15 og H. 7 x B. 16 x D. 6 cm. (2)
Papillion taske fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Slitage på læderbesætninger, især kanter og hanke. Ridser og slitage på læderfor indvendigt. Lille pouch fremstår med minimale alders- og brugsspor. Alle mål er cirkamål.
1003742 |