1434/234
Dansk Louis XVI dragkiste af hvidmalet træ, front med fem skuffer. 19. årh.s begyndelse. H. 108. B. 122. D. 57.
Nøgle medfølger ikke. Restaureret. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 18. august 2014
Vurdering
Hammerslag