Peter Hansen (f. Faaborg 1868, d. sst. 1928)
Peter Hansen: En tiger. Usign. Bly og pen på papir. Bladstørrelse 13,5×18,5. Rammemål 25×30,5.
Proveniens: Skovgaard familien.
Intet at bemærke. Indrammet i ældre sølvramme med patina og enkelte afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019
17 bud