2432/​555

Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)

“Kongemønster”. Seks hummergafler af sterlingsølv. Georg Jensen 1933–1944. Samlet vægt 204 g. L. 18,7. (6)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mangler oxidering.

I Lyngby
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1061235 1.750 DKK
910080 1.700 DKK
889839 1.650 DKK
877624 1.600 DKK
68993 1.550 DKK
850024 1.500 DKK