12139/3
Wolmer Zier (f. Øster Ulslev Sogn 1910, d. Løkken 1990)
Brænding ved Løkken. Sign. W. Zier. Olie på lærred. Rammemål 65×95.
Rammen med nogle afslag.
Kunst, antikviteter & design, 30. september 2021
Vurdering
Hammerslag