Monica Backström (f. 1939)
Tre objekter af klart glas i form af æg, indlagt med “pinde” af blå, orange, gul, sort og hvidt glas. Sign. Monica Backström Atelje. Udført hos Kosta Atelier. Unika. H. 25, 25,5 og 29,5. (3)
Nogle mindre overfladeridser og mærker. Smuds. Kant på bund med nogle minimale afslag.
Moderne kunst og design, 7. april 2020