2004/321
Vilhelm Th. Fischer (f. Holbæk 1857, d. Frederiksberg 1928)
“Regnspover”. Sign. Vilh. Th. Fischer. Olie på lærred. 46×70.
Behov for rensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
32 bud