2220/​6

Jean-Baptiste Baujault (f. 1828, d. 1899)

“Premier Miroir”. Sign. Baujault. Skulptur af patineret bronze. Bronzestøber F. barbedienne Fondeur. H. 67.

Revne ved hår. Større mærker på begge albue og venstre hånd. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Let irret på sokkel.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. maj 2022

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK