1921/1105
Diamantring af 18 kt. rosaguld i form af sommerfugl prydet med talrige brillantslebne diamanter, i alt ca. 1.73 ct. Front ca. 35×28 mm. Str. 51.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Der mangler en diamant.
Smykker, 22. maj 2019
Vurdering
Hammerslag