1448/785
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. Reolvæg af hvidlakeret træ bestående af to hele sektioner med låger, hylder og udtræksbakker. Samt halv sektion med skuffer og hylde. Udført hos Montana. H. 69. B. 69. D. 38 og H. 69. B. 35. D. 38. (3)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Mod. kunst & design (udskudt), 27. november 2014
Vurdering
Hammerslag
21 bud