12107/34
Egon Mathiesen (f. Esbjerg 1907, d. København 1976)
Egon Mathiesen: Missens Dagbog. Dagbladet Information 1951. Orig. tegning af Egon Mathiesen. Tusch og akvarel på papir. Lysmål 23×30.
Proveniens: Fra kunstnerens bo.
Kunst, antikviteter & design, 18. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
49 bud