Thangka med Vajrabhairava omgivet af buddhaer og beskyttere, øverst tre buddhistiske mestre. Tibet, 19. årh. Billedfelt 60×42 cm.
Proveniens: Vagn Pedersen samling, 1927–2005. Auktion Bruun Rasmussen 682, 2000, lot 2251.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt asian@bruun-rasmussen.dk
Asiatisk kunst, 2. juni 2017