1327/1594
Russisk festdagsikon, centralt med nedstigningen til dødsriget og opstandelsen omgivet af tolv festdagsmotiver. 19. årh. 31×26.
Proveniens: Boet efter Johan og Randi Dæhnfeldt.
Ridser og mærker. krakeleringer.
Varia, 4. juli 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud