2448/​281

En samling kinesiske effekter bestående af brush washer af bambus, udskåret som et lotusblad, hvorpå en krabbe. 14×10 cm. Derudover en lågkop kokosnød, metalforet, udskåret med longevities og blomsterdesign i relief Diam. 12 cm samt en jardiniere af marmor, rektangulær form, hævet på fire lave fødder 16,5×13 cm. Med base af træ. 19/20. årh. (3)

Enkelte spor af brug. 25/11: mindre afslag på lotus blad. Mindre revner i kokosnød.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

21.000 DKK

55 bud

295626 21.000 DKK
1069956 (Autobud) 20.000 DKK
295626 20.000 DKK
1069956 (Autobud) 19.500 DKK
295626 19.000 DKK
1069956 (Autobud) 18.500 DKK
295626 18.000 DKK
1069956 (Autobud) 17.500 DKK
295626 17.000 DKK
1069956 (Autobud) 16.500 DKK
295626 16.000 DKK
1069956 (Autobud) 15.500 DKK
295626 15.000 DKK
1069956 (Autobud) 14.500 DKK
295626 14.000 DKK
1069956 13.500 DKK
1142286 13.000 DKK
1069956 12.500 DKK
1142286 12.000 DKK
1069956 11.500 DKK
1142286 11.000 DKK
1069956 10.500 DKK
1142286 10.000 DKK
1069956 9.500 DKK
1142286 9.000 DKK
1069956 8.500 DKK
1142286 8.000 DKK
1069956 7.500 DKK
1142286 (Autobud) 7.000 DKK
1069956 7.000 DKK
1142286 (Autobud) 6.500 DKK
1069956 6.000 DKK
1142286 5.500 DKK
1069956 (Autobud) 5.000 DKK
295626 5.000 DKK
1069956 (Autobud) 4.600 DKK
295626 4.400 DKK
1069956 4.200 DKK
1142286 (Autobud) 4.000 DKK
1069956 3.800 DKK
1142286 (Autobud) 3.600 DKK
1069956 3.400 DKK
1142286 3.200 DKK
1069956 (Autobud) 3.000 DKK
1142286 3.000 DKK
1069956 (Autobud) 2.900 DKK
1142286 2.800 DKK
1069956 (Autobud) 2.200 DKK
1168269 2.100 DKK
1069956 (Autobud) 1.750 DKK
1168269 1.700 DKK
1069956 1.650 DKK
819467 1.600 DKK
1142286 1.550 DKK
295626 1.500 DKK