2448/​281

En samling kinesiske effekter bestående af brush washer af bambus, udskåret som et lotusblad, hvorpå en krabbe. 14×10 cm. Derudover en lågkop kokosnød, metalforet, udskåret med longevities og blomsterdesign i relief Diam. 12 cm samt en jardiniere af marmor, rektangulær form, hævet på fire lave fødder 16,5×13 cm. Med base af træ. 19/20. årh. (3)

Enkelte spor af brug.

I Lyngby
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1069956 (Autobud) 2.200 DKK
1168269 2.100 DKK
1069956 (Autobud) 1.750 DKK
1168269 1.700 DKK
1069956 1.650 DKK
819467 1.600 DKK
1142286 1.550 DKK
295626 1.500 DKK