2431/​80

Kommode af delvist syrenmalet og forgyldt træ, front med tre skuffer, rigt udskåret med blomster og ornamentik, beslag af patineret bronze. Cirka 1800 H. 83. B. 101. D. 50.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Restaureret. Nyere bemaling.

Fra i Aarhus
Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

107745 2.000 DKK