2311/​198

Andreas Riis Carstensen (f. Sennels 1844, d. Helsingør 1906)

Marine med sejlskibe ud for klippekyst. Sign. A. C. Riis Carstensen 1885. Olie på træ. 25,5×42,5.

Enkelte minimale afskalninger langs kant. Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 13. marts 2023

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

(Autobud) 2.000 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.850 DKK
1.800 DKK
1.500 DKK