2439/776
Sonia Delaunay (f. Gradizsk, Ukraine 1885, d. Paris 1979)
Sonia Delaunay, XXe siècle, Paris, 1960. Usign. Litografisk plakat i farver. Trykt hos Mourlot. Lysmål 65×49,5.
Undersøgt i ramme. Mindre misfarvninger. Huller efter tegnestifter.
Moderne kunst og design, 24. september 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud