Ahmad Shukri Mohamed (f. Kelantan 1969)
“Flowers can fly II”. Sign. Ahmad Shukri Mohamed, Malaysia 2002. Akryl, mixed media og collage på lærred. 124×211. Ikke monteret på blindramme.
Proveniens: Værket er udført i forbindelse med en workshop / et artist-in-residence ophold i Danmark.
Moderne kunst og design, 28. januar 2014
14 bud