1648/​803

Dansk møbeldesign

Et par armstole med cirkelformede armlæn, sæde og ryg betrukket med brunt skind, trebenet stel af bøg. 1980'erne. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Skind med enkelte afskalninger og ridser.

Moderne kunst og design, 29. november 2016

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag