1648/803
Dansk møbeldesign
Et par armstole med cirkelformede armlæn, sæde og ryg betrukket med brunt skind, trebenet stel af bøg. 1980'erne. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Skind med enkelte afskalninger og ridser.
Moderne kunst og design, 29. november 2016
Vurdering
Hammerslag