2441/929
Armstol af palisander. Sæde og ryg betrukket med sort skind. Model 223. Udført hos Slagelse Møbelværk.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med pletter, smuds og overfladiske krakeleringer.
Vurdering