2118/220
Seks årsskeer og to juleskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. Georg Jensen og A. Michelsen. Vægt 367 g. (8+1)
Ske af pletsølv medfølger. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud