Hans Henrik Lerfeldt (f. Århus 1946, d. København 1989)
Komposition med figurer ved højhus. Sign. Lerfeldt, 1968. Bly på papir. 21×30. Uindrammet.
Proveniens: Boet efter Hans Henrik Lerfeldt.
Mærker efter tidligere indramning. Håndteringsmærker med afrevne kanter nederst.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020