2413/9070
Et par sengustavianske ovale lampetspejle i rammer af forgyldt træ, hver med to lysarme af messing. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 53. B. 33. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag