2414/824
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-Reservedele”, m.m. En samling reservedele bestående af bl.a. tre skærmholdere, m.m. Udført hos Louis Poulsen, m.fl.
Brugsslitage. Ridser og mærker. P.H.-3 skærmholder med lodninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud