2108/854
Dansk møbeldesign
Kommode af bejdset bøg, med indlæg af mahogni. Front med fem skuffer, opklappelig spejl og nedklappelig front. H. 83. L. 91. D. 51.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skjolder.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag