2108/​854

Dansk møbeldesign

Kommode af bejdset bøg, med indlæg af mahogni. Front med fem skuffer, opklappelig spejl og nedklappelig front. H. 83. L. 91. D. 51.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og skjolder.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK