2010/17
Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, skive af hvid emalje. Louis XVI form, 19. årh.s anden halvdel. H. 37. B. 34. D. 15.
Pendul, optræksnøgle og justeringsnøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag