2016/653
Troels Wörsel (f. Århus 1950, d. Køln 2018)
“Ekstra”. Sign. på bagsiden Wörsel Dec. 1975. Olie på papir. Bladstørrelse 76×56. Uindrammet.
Lille rift i øverste venstre hjørne. Ellers god stand.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag