1834/43
Louise Bonfils (f. Frederiksberg 1856, d. København 1933)
Strandparti. Sign. L.B. 05. Olie på lærred. 26×39,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 20. august 2018
Vurdering
Hammerslag