12109/225
Børge Nyrop (f. København 1881, d. Gentofte 1948)
Høstmotiv fra Vestjylland. Sign. B. Nyrop. Olie på lærred. Rammemål 80×110.
Lærred bør strammes op.
Kunst, antikviteter & design, 4. marts 2021
Vurdering
Hammerslag