2109/335
Ubekendt maler, 17. årh.s første halvdel
Portræt af en kvinde. Sign. H. An. eller H. A. N. 1627. Olie på kobber. Ca. 13×11.
Enkelte minimale retoucheringer. En mindre afskalning og mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud