2432/​505

Michael Kvium (f. Horsens 1955)

“Øret”. Usign. Massiv marmor. H. 31. B. 80. D. 45. Unika. Med tilhørende sokkel af sortlakeret træ.

Proveniens: “Michael Kvium - The Shade of White”, BGE Contemporary Art Projects, Stavanger, Norge, november - december 2017. Proveniens: Privatsamling, Norge.

God original stand. Bund og plint med nogle ridser, basens kanter med nogle håndteringsmærker/afskalninger i lakeringen.

I Lyngby
Vur­dering

75.000–100.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1065628 32.000 DKK
896810 (Autobud) 30.000 DKK
164145 29.000 DKK
896810 (Autobud) 28.000 DKK
110146 27.000 DKK
896810 26.000 DKK
815442 25.000 DKK