2436/136
Chr. Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Parti med krydseren “Valkyrien” ud for Vigo i Spanien. Sign. Chr. Benjamin Olsen, 1923. Olie på lærred. 29×42.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
Vurdering
Hammerslag