1248/1510
“Frans af Assisi”. Barok figur af rigt udskåret og delvist bemalet træ. Ca. 1700. H. 61.
Flerre større og mindre afslag. Ormehuller. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 29. november 2012
Vurdering
Hammerslag