Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Les Suédoises s'amusant”. Sign. Jorn 55, 181/300. Litografi i farver. Trykt hos Permild & Rosengreen. Lysmål 71 × 45,5.
Litteratur: Van de Loo nr. 180.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet og farverne er en smule falmet.
Moderne kunst og design, 3. august 2021