2131/​674

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

“Les Suédoises s'amusant”. Sign. Jorn 55, 181/300. Litografi i farver. Trykt hos Permild & Rosengreen. Lysmål 71 × 45,5.

Litteratur: Van de Loo nr. 180.

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet og farverne er en smule falmet.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

8.000 kr

Hammerslag

6.000 kr

6.000 kr
5.500 kr
(Autobud) 5.000 kr
4.800 kr
(Autobud) 4.600 kr
4.400 kr
4.200 kr
4.000 kr