2132/736
Dansk møbeldesign
Serveringsvogn af teak på hjul med underliggende hylde. Top med aftagelig bakke hvorunder opbevaringrum. Danmark ca 1950erne. H. 62. L. 73. B. 41.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre afslag på top.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag