2132/​736

Dansk møbeldesign

Serveringsvogn af teak på hjul med underliggende hylde. Top med aftagelig bakke hvorunder opbevaringrum. Danmark ca 1950erne. H. 62. L. 73. B. 41.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og mindre afslag på top.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

3.000–4.000 kr

Hammerslag

3.200 kr

3.200 kr
(Autobud) 3.000 kr
3.000 kr
(Autobud) 2.600 kr
2.500 kr
(Autobud) 2.300 kr
2.200 kr
1.500 kr