2432/10
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Parti med en skagensfisker på havet. Sign. m. a. 1902. Olie på træ. 47×39.
Behov for let overfladerensning. Mindre revner.
Vurdering