2131/876
Stefan Wewerka (f. Magdeburg 1928, d. Berlin 2013)
“Olga”. Sidestol af lillalakeret træ. Udført hos Montana.
Proveniens: Hidrører fra den tidligere ejerkreds af Fritz Hansen.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud