2131/​876

Stefan Wewerka (f. Magdeburg 1928, d. Berlin 2013)

“Olga”. Sidestol af lillalakeret træ. Udført hos Montana.

Proveniens: Hidrører fra den tidligere ejerkreds af Fritz Hansen.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

11 bud

1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK
700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK