2437/287
Et par tyske saltkar af sølv. Pseudo Hanau-mærker for Wolf & Knell, Hanau, 19. årh.s slutning Vægt ca. 120 g. H. 4,5. L. 9. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Anløbne mærker. Enkelte ben let skæve.
Vurdering