2437/287
Et par tyske saltkar af sølv. Pseudo Hanau-mærker for Wolf & Knell, Hanau, 19. årh.s slutning Vægt ca. 120 g. H. 4,5. L. 9. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Anløbne mærker. Enkelte ben let skæve.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag