2005/283
Wild Heerbrugg teodolit pejleinstrumet af grønlakeret metal, i kasse med beslag af aluminium. Cornelius Knudsen, København. 20. årh.s midte.
Mindre buler, ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag