Valdemar Engelhardt (f. 1860, d. 1915)
Vase af porcelæn dekoreret med blå krystalglasur med gråblå elementer. Sign. monogram 2, 178. Kgl. P. Unik. H. 27,5.
Proveniens: Arnold Krogs private samling.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk
Design, 5. marts 2020