12118/173
To sølvrammer af udskåret træ med bladsølv og shellak. Begge med glas og bagpap. 19. årh.s sidste halvdel. 36,5×28–57,5×44,5. (2)
Begge med gl. udbedringer og retoucheringer.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud