Erik Raadal (f. Horn v. Silkeborg 1905, d. Silkeborg 1941)
“Gjern set fra Kirkegaarden”. Sign. ER 36. Olie på plade. 65×100. Bogen Dorthe Falcon Møller: “Erik Raadal. Maleren fra Gjern” medfølger. (2)
Litteratur: Dorthe Falcon Møller: “Erik Raadal. Maleren fra Gjern”, nr. 111, gengivet side 110.
Original stand.
Moderne kunst og design, 2. april 2024